Temat bezpieczeństwa na drogach nieustannie pozostaje ważny. Najnowsze dane pokazują, z jakimi wyzwaniami mierzyli się uczestnicy ruchu w minionym roku.
597 zdarzeń drogowych – tyle odnotowano na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego od stycznia do grudnia 2025 r. W tym: • 36 wypadków • 561 kolizji
Niestety, w wypadkach zginęło 9 osób, a 34 zostały ranne. To o 2 ofiary śmiertelne więcej niż rok wcześniej.
Nadmierna prędkość wciąż jest jednym z największych zagrożeń. To właśnie ona była najczęstszą przyczyną zdarzeń – doprowadziła do 10 wypadków i 101 kolizji.
Jeśli chodzi o sprawców, najczęściej byli to kierowcy w wieku 40–59 lat. Mężczyźni odpowiadali za większość zdarzeń (374), a najwięcej sytuacji dotyczyło samochodów osobowych – aż 437 zdarzeń, w tym 20 wypadków.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Czarnkowie przez cały rok prowadzili liczne działania kontrolne i prewencyjne, takie jak NURD, Prędkość, Trzeźwość czy Zero tolerancji – wszystko po to, by nasze drogi były bezpieczniejsze.
Dbajmy o siebie nawzajem na drogach. Każdy z nas ma na to wpływ.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie















