Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

290. urodziny Trzciankistart: 03.03.2021
koniec: 03.03.2021, o godz: 23:59

Burmistrz Trzcianki ma zaszczyt zaprosić na uroczystości związane z obchodami 290. rocznicy nadania Trzciance praw miejskich, które odbędą się 3 marca 2021 r.

 

W samo południe, o godzinie 12:00 na placu przy ul. Kościuszki zobaczyć będzie można scenkę historyczną pt. „Daję Wam to prawo, czyli narodziny miasta”. Po inscenizacji przewiduje się wspólną degustację tortu urodzinowego.

 

Następnie, o godzinie 16:00 władze samorządowe złożą kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 250. rocznicę nadania Trzciance praw miejskich i budowniczych Trzcianki.

 

Część uroczysta rozpocznie się o godzinie 16:30 w Centrum Integracji Społecznej. Ze względu na panujące obostrzenia, na sali przebywać będą mogli jedynie zaproszeni goście, wobec czego zapraszamy serdecznie do śledzenia transmisji on-line na kanale YouTube TV Trzcianka. W programie m.in.: wystąpienie burmistrza i zaproszonych gości, wręczenie nagród „Trzcianecka sarenka”, wpis do „Księgi zasłużonych dla miasta Trzcianki” oraz scenka historyczna pt. „Daję Wam to prawo, czyli narodziny miasta”.

 

Imprezy towarzyszące:

  • 27.02. → Ogólnopolski Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt – Hala Sportowo-Widowiskowa
  • 4.03. → Sesja popularnonaukowa z okazji 290. rocznicy nadania Trzciance praw miejskich – Muzeum Ziemi Nadnoteckiej (transmisja on-line)
  • 5.03. → Wystawa czasowa „Ziemia trzcianecka na dawnych mapach i planach” – Muzeum Ziemi Nadnoteckiej
  • 8.03. → Rozstrzygnięcie XX Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Miejsca – ludzie – zdarzenia, w czasach pandemii” – Liceum Ogólnokształcące w Trzciance

 

Uczestników prosimy o bieżące śledzenie wszelkich komunikatów i informacji dotyczących przebiegu pandemii COVID-19 oraz do bezwzględnego stosowania wszelkich zaleceń i instrukcji wydanych przez uprawnione w tym zakresie organy, w szczególności Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.