Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Życzenia z Tomaszpola z okazji polskiego Dnia Niepodległości17 listopada 2022

Z okazji Dnia Niepodległości otrzymaliśmy z Tomaszpola, naszego miasta partnerskiego w Ukrainie, list oraz piękne rysunki wykonane przez dzieci.

Treść listu:
„Szanowny Panie Krzysztofie oraz mieszkańcy Trzcianki.
Prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji największego Narodowego Święta Rzeczpospolitej Polski – Dnia Niepodległości!
Na dzień dzisiejszy Polska to równoprawne, samowystarczalne i potężne Państwo, jakie z godnością weszło do Wspólnoty Europejskiej.
Polski naród przez setki lat walczył o odzyskanie Niepodległości i zdobył swoje. Walczył o Niepodległość, jaką Polsce odebrało rosyjskie imperium, które też przez setki lat walczyło i nadal walczy by odebrać tę Niepodległość Ukrainie. Ta wspólna historia łączy narody ukraiński i polski. I tego nie da się zapomnieć. Pamiętajmy o tym.
Bardzo wysoko cenimy solidarność Polaków z Ukrainą w tym bardzo trudnym dla nas czasie próby. Bardzo jesteśmy wdzięczni Wam za pomoc i wsparcie, które dajecie nam w walce za wolność, suwerenność i integralność terytorialną naszego Państwa.
Niepodległa Polska dzisiaj ramię w ramię stoi z Niepodległą Ukrainą w walce z rosyjskim agresorem. Serdecznie dziękujemy Wam!
Z okazji Święta życzymy przyjacielskiemu Narodowi Polskiemu dobra, dobrobytu i nowych osiągnięć na rzecz Niepodległości Rzeczpospolitej Polski.

Z dniem Niepodległości Polski, przyjaciele!

Niech żyje wolna Polska!
Niech żyje wolna Ukraina!

 

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Tomaszpil.
Valerii Nemyrowskii”

 

Na tle flagi Ukrainy są ułożone rysunki oraz list