Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Życzenia dla rolników9 września 2020

W związku z panującą pandemią oraz towarzyszącym jej obostrzeniom, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, tegoroczne Dożynki Gminne zostały odwołane. Mając jednak na uwadze, jak ważne jest to święto, pragnę skierować kilka słów do wszystkich, którym ciężka praca na roli nie jest obca.

 

Święto Plonów to pielęgnowana od lat tradycja wynikająca z miłości, szacunku i przynależności do Matki Ziemi, która nas karmi i krzepi. To także czas ukoronowania i poświęcenia wysiłku rolników, którzy wkładają w swoją pracę wiele trudu, cierpliwości i pokory, nierzadko borykając się z żywiołami i przeciwnościami natury.

 

Żniwa to szczególny czas, który wymaga od rolników umiejętności organizacyjnych, hartu ducha i ciężkiej pracy. Wasze zaangażowanie jest potrzebne i ważne dla każdego z nas. Z okazji Dożynek, dziękując za trud Waszej pracy, za chleb, który gości na naszych stołach – łączę najlepsze życzenia, wielu sukcesów, pełnej satysfakcji z zarządzania dobrami ziemi oraz szczęścia i udanych zbiorów w przyszłym roku.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Trzcianki
(-) Krzysztof W. Jaworski

 

Wyrazy szacunku oraz podziękowania za dobrze wykonaną pracę składa również Poseł na Sejm RP – Krzysztof Paszyk. Treść listu Posła skierowanego do rolników znajduje się poniżej:

Życzenia od posła Krzysztofa Paszyka