Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Zwiększy się dostęp dla pojazdów przy jeziorze Sarcze11 września 2020

Dnia 11 września br. w nowo wybudowanej sali konferencyjnej Nadleśnictwa Trzcianka odbyło się spotkanie Nadleśniczego z Burmistrzem Trzcianki, na którym podpisano wstępne porozumienie w sprawie budowy miejsca postoju pojazdów przy jeziorze Sarcze.

 

Swój podpis pod wstępnym porozumieniem złożyli Radosław Gostołek p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzcianka, Kamila Księżak księgowa Nadleśnictwa Trzcianka, Krzysztof W. Jaworski Burmistrz Trzcianki oraz Izabela Zawalniak zastępca skarbnika gminy Trzcianka.

 

Budowę nowych miejsc postojowych planuje się przy drodze wojewódzkiej nr 178, naprzeciwko istniejącego już parkingu przy Parku Ryb Słodkowodnych. Miejsca postoju to jednak nie wszystko. Do współpracy przyłączy się również Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu – Rejon Dróg Wojewódzkich w Czarnkowie wydał pozytywną opinię dla zapewnienia w tym miejscu przejścia dla pieszych. Ponadto planuje się rozszerzenie granic obszaru zabudowanego, czyli ograniczenie prędkości na tym odcinku do 50km/h.

 

W wyniki tej trójstronnej współpracy sołectwo Sarcz zostanie wreszcie w bezpieczny sposób skomunikowane z obszarem miejskim.

 

Zwiększy się dostęp dla pojazdów przy jeziorze SarczeDnia 11 września br. w nowo wybudowanej sali konferencyjnej…

Opublikowany przez Miasto i Gmina Trzcianka Piątek, 11 września 2020