Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej
  • Strona główna
  • >
  • Aktualności
  • >
  • Złożono wnioski o dofinansowanie zadań obwodnicowych, w których zawarto inwestycję w obwodnicę Trzcianki

Złożono wnioski o dofinansowanie zadań obwodnicowych, w których zawarto inwestycję w obwodnicę Trzcianki21 maja 2021

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że złożył wnioski o dofinansowanie zadań obwodnicowych, w których zawarto również inwestycję w obwodnicę Trzcianki.

 

W komunikacie WZDW czytamy „Każde województwo – niezależnie od wielkości terytorium czy liczby kilometrów dróg – może złożyć trzy wnioski. Jednak z uwagi na ogrom potrzeb i szeroką, liczącą ponad 2700 km siatkę dróg, Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował się ubiegać o wsparcie dla pięciu zadań, które znajdują się na liście inwestycji ujętych w Planie Transportowym dla Województwa.”

 

W związku z faktem, iż obwodnica Trzcianki jest zadaniem dodatkowym w dniu dzisiejszym burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski gościł radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adama Bogrycewicza, który zasygnalizował potrzebę intensyfikacji dalszych działań. Ustalono, że musiałyby mieć one charakter ponad podziałami i odbyć się w szerszym gronie. Obecnie rozpoczął się drugi miesiąc prac nad koncepcją budowy obwodnicy, a do ich zakończenia pozostało co najmniej półtora roku.

 

Link do artykułu WZDW: https://www.wzdw.pl/…/939-wnioski-o-dofinansowanie…