Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej
  • Strona główna
  • >
  • Aktualności
  • >
  • Złoto i srebro dla kajakarzy UKS Copal Trzcianka na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu!

Złoto i srebro dla kajakarzy UKS Copal Trzcianka na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu!12 września 2022

10 września br. osada prowadzona przez Julię Piasecką w składzie z trójką młodszych dziewcząt: Magdą Nalewajek, Nelą Roguską i Sofią Nerubatską wywalczyła srebrny medal w wyścigu K-4/2000 m. Zwyciężyła osada UMKS Zryw z Wolsztyna, a na 3 miejscu przypłynęła osada AZS/AWF z Poznania.

 

W wyścigu K-1/2000 walka rozegrała się również między zawodniczkami z Wolsztyna i Trzcianki. Trzeci raz z rzędu w tych ważnych zawodach zwyciężyła Julia Piasecka, a resztę podium zajęły zawodniczki Zrywu. Punktowane w Systemie Sportu Młodzieżowego miejsce w wyścigu młodziczek zajęła również Julia Asimowicz. W wyścigu K-1/2000 m również na punktowanym miejscu na metę dopłynął George Nerusch.
Start braci Georga i Nazara Nerushów w wyścigu K-2/2000 m zakończył się wywrotką.
Najmłodsze uczestniczki Mistrzostw w wyścigu K-2/2000 m młodziczek zajęły 9 miejsce (Nalewajek/Roguska) i 13 miejsce (Nerubatska/Asimowicz).

 

Następnego dnia w Regatach im. Rafała Piszcza z powodu kłopotu transportowego w wyścigach K-1/500 m wystartowało tylko troje zawodników z roczników 2010 i 2011.
Świetnie zaprezentował się Olaf Dorniak, który w swoim wyścigu zajął 7 miejsce, ale był to najlepszy czas wśród chłopców rocznika 2011.
Równie dobrze zaprezentowała się Sofia Nerubatska, która zajęła 8 miejsce. Wszystkie wyścigi tego sportowego weekendu w kategorii młodzików i dzieci odbywały się ze startu wspólnego po 20 -30 zawodników.
Najlepsze zawodniczki UKS COPAL: Julia Piasecka, Nela Roguska i Magda Nalewajek odpoczywają przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Maratonie Kajakowym, które odbędą się 17 września w Turawie pod Opolem.

 

Zdjęcia i informacje: Pan Marek Kordek

 

 

 

Na zdjęciu znajduje się podium, a na nim trójka zawodniczek kajakarstwa.