Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Zielona Sala Wykładowa w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej10 listopada 2022

Przy Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance trwają prace związane z realizacją zadania polegającego na zagospodarowaniu podwórza Muzeum Ziemi Nadnoteckiej i stworzeniu przestrzeni przyjaznej środowisku, a jednocześnie funkcjonalnej dla odwiedzających Muzeum gości. Celem projektu jest rekultywacja i wykorzystanie terenów zielonych, wykorzystanie wód deszczowych oraz odizolowanie przestrzeni edukacyjnej od zanieczyszczeń środowiska.

 

Projekt pn. „Zielona Sala Wykładowa w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej” został zgłoszony przez Gminę Trzcianka do dofinansowania w ramach Programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” i uzyskał pomoc finansową w formie dotacji, w kwocie 50 000,00 zł, z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

 

W ramach zadania przewidziano zaadaptowanie terenu na zapleczu Muzeum pod kątem utworzenia Zielonej Sali Wykładowej – miejsca edukacji otoczonego naturą. Nadanie funkcji edukacyjnych podwórzu Muzeum jest realizowane w formie godzącej te efekty z dbałością o cele środowiskowe, tj. wykorzystanie wody deszczowej, odbetonowanie i rekultywacja terenu, wykorzystanie materiałów naturalnych.

 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu pn. „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”

 Zielona Sala Wykładowa w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej