Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Wizyta studyjna Liderów Odnowy Wsi w Rychliku5 października 2022

4 października br., w Rychliku odbyła się wizyta studyjna Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi z południowej Wielkopolski. 30 osobową grupę reprezentował Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Jarosław Maciejewski, Kierownik Oddziału Odnowy Wsi Pan Dominik Bekasiak oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Damiana Nowak. Spotkanie miało na celu poznanie dobrych praktyk oraz wymianę doświadczeń realizowanych przez inne wsie.

 

Delegacja, która przybyła do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku została przywitana przez Zastępcę Burmistrza Trzcianki Witolda Putyrskiego, Dyrektor BPiCK Panią Dominikę Jeske oraz Panią Agnieszkę Warnkowską.

 

W pierwszym etapie spotkania Pani Agnieszka opowiedziała o działaniach, jakie prowadzi Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku. Przedstawiła najważniejsze zrealizowane  projekty oraz podkreśliła, jak ważne jest zaangażowaniu mieszkańców wsi. Goście odwiedzili lokalny kościół i zapoznali się z atrakcje rychlickimi znajdującymi się przy ośrodku. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną i skosztowali regionalne specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich.

 

Dzięki wizycie studyjnej goście nawiązali nowe kontakty oraz poznali sposoby na lepsze promowanie swoich gmin.