Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Walentynki - Zakochani w Trzciance15 lutego 2023

Cóż to były za walentynki!
I jak, udało Wam się zakochać w Trzciance?

 

W tym roku świętowaliśmy przez kilka dni i mamy nadzieję, że każdy znalazł atrakcję, która przypadła mu do gustu.

 

 

 

Zaczęliśmy od gry miejskiej „List w butelce”, która przygotowana została przez referat promocji Urzędu Miejskiego i Bibliotekę Publiczną. 20 wyjątkowo romantycznych listów zapakowaliśmy w ozdobne butelki i ukryliśmy w zakamarkach naszego miasta. Dzięki podpowiedziom znaleźliście je wszystkie! Bardzo się cieszymy, że gra przypadła Wam do gustu i obiecujemy, że przy kolejnej okazji powrócimy z inną jej edycją.

 

 

Muzeum Ziemi Nadnoteckiej rozstawiło na terenie miasta fotościanki zakochanych, a dzięki konkursowi fotograficznemu na ślubne zdjęcie, wielu z Was przeniosło się w czasie i przywołało miłe wspomnienia.

 

 

Wielu osobom spodobał się również przygotowany przez nas mini poradnik walentynkowy z przymrużeniem oka. Cieszymy się, że poczucie humoru Was nie opuszcza.

A może ktoś skorzystał z którejś propozycji na randkę w Trzciance?

 

 

Muzyczne rendez-vous z musicalem „Dirty Dancing po latach”, przygotowane przez Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance również poprawiło humory trzcianeckiej publiczności. Ten wieczór pełen muzycznych wspomnień, nawiązujących do kultowej historii filmowej Baby i Johnny’ego, swoją lekkością i komizmem aktorów z „Gawry Artystycznej”, wyjątkowo rozbawił naszą widownię. Zdjęcia ze spektaklu można obejrzeć na fanpage’u Biblioteki.

 

 

Wydarzeniem kulminacyjnym obchodów „Zakochanych w Trzciance” był walentynkowy happening na Placu Pocztowym, który w wyjątkowo słoneczny wtorek przyciągnął sporą widownię. Muzycznie ugościli nas artyści działający przy Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. Zespoły wokalne, które wystąpiły to „DoReMi”, „Largo”, „Iza i Łukasz” oraz soliści Maja Stawińska, Waldemar Łukaszyk i Dawid Cichy. Gościnnie zaśpiewały również reaktywowane „Małolaty”.

 

Podczas muzycznego happeningu, trwała również „Randka w ciemno z książką” i walentynkowy bookcrossing. Stoisko cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem. Wygląda na to, że pośród mieszkańców Trzcianki jest wielu czytelników i „książkar” ;) Ponadto uczestnicy naszego wydarzenia mogli liczyć na słodkości, walentynkowe upominki i wyśmienitą atmosferę.

 

 

Na zakończenie happeningu wręczone zostały nagrody dla zwycięzców dwóch konkursów, czyli walentynkowego konkursu fotograficznego Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, którego nagrodą główną był bon podarunkowy do kawiarni Pod Jelonkiem oraz upominki zapewnione wszystkim, którzy wzięli udział w grze miejskiej „List w butelce”, jako pierwsi rozwiązali zagadki i przynieśli swoje znaleziska.

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i wydarzeń. Mamy nadzieję, że zapewnione atrakcje Wam odpowiadały i w miłej atmosferze spędziliście ten walentynkowy czas.

I być może dzięki temu udało się Wam zakochać w Trzciance :)

 

 

Ogranizatorami wydarzeń byli: Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance, Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance oraz Urząd Miejski Trzcianki.