Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Wakacyjny Ekopiątek w Trzciance.23 sierpnia 2021

Miniony weekend rozpoczęliśmy w Trzciance Wakacyjnym Ekopiątkiem.

 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Budowlanych ,,Kombud” wraz z Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury wspólnie zorganizowali w Centrum Integracji Społecznej wielki ekologiczny festyn i zapewnili wiele atrakcji.

 

Myślą przewodnią wydarzenia było przede wszystkim przybliżenie mieszkańcom gminy Trzcianka tematu ekologii, przedstawienie poprawnego segregowania odpadów oraz porady jak w prosty sposób możemy być bardziej eko :)

 

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano edukacyjne gry i zabawy, dla starszych zaś pokaz robienia woskowych świec Pana Adriana Hałuszki z Koła Pszczelarskiego „Bartnik” oraz wyśmienity poczęstunek przygotowany przez Panie ze Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Wsi Rychlik oraz Pana Karola Sanockiego z Gospodarstwa Rybackiego Teresin .

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy Kombudu, do których każdy mógł podejść i zobaczyć z bliska jak funkcjonują. Przy okazji tego wydarzenia, Nadleśnictwo Trzcianka zorganizowało akcję „sadzonka za elektroodpady” oraz przedstawiło ciekawe leśne gry edukacyjne. Przy stoisku Urzędu Miejskiego Trzcianki mieszkańcy mogli zapoznać się z programem „Czyste powietrze”oraz poradzić w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2022.

 

Dziękujemy za zorganizowanie „EkoPiątku”, który w tak przystępny i miły sposób przybliżył nam tematy związane z ekologią i liczymy na więcej takich inicjatyw.