Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

W Trzciance powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy6 czerwca 2022

W poniedziałek, 6 czerwca br. w Czarnkowie, Krzysztof W. Jaworski burmistrz Trzcianki i Joanna Zieńko skarbnik gminy otrzymali z rąk Michała Zielińskiego wojewody wielkopolskiego dofinansowanie na budowę nowego Środowiskowego Domu Samopomocy.

 

Przekazana kwota na utworzenie placówki w Trzciance wynosi 3 515 430 zł i pochodzi z funduszu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

 

 

Środowiskowe domy samopomocy, zwane inaczej ośrodkami wsparcia, służą budowaniu sieci oparcia społecznego i przygotowują do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania w środowisku. Są przeznaczone dla osób przewlekle psychicznie chorych i niepełnosprawnych intelektualnie. To placówki okresowego dziennego lub całodobowego pobytu, w którym osoby z zaburzeniami psychicznymi mogą otrzymać częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

 

 

Środowiskowy dom samopomocy jest jednostką Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, działającą jednak na zasadach zadania zleconego samorządom, albo – za pośrednictwem samorządów – fundacjom i stowarzyszeniom.

 

 

 

Briefing prasowy Wojewody Wielkopolskiego w Starostwie Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego