Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

W rytmie reggae18 sierpnia 2022

W miniony weekend odbyła się w Trzciance już VIII edycja Trzciamajka Festiwal. Impreza tradycyjnie organizowana jest nad jeziorem Logo i przyciąga setki słuchaczy muzyki reggae.

 

Przed trzcianecką publicznością zaprezentowali się między innymi: Myasta, W RYJ, The Synki, Marika, Jelonek oraz JAH NO SLEEP. Wyjątkowa atmosfera oraz dźwięki płynące ze sceny sprawiły, że zebrana publiczność bawiła się dobrze do późnych godzin nocnych.

 

Natomiast w niedzielę, o godz. 13:00, na plaży rozegrany został mecz siatkówki plażowej, w którym udział wzięli Muzycy – Artyści kontra Urząd Miejski Trzcianki. Zawodnicy obu drużyn starali się godnie je reprezentować. Mimo, że wynik nie był najważniejszy, to warto odnotować, iż lepszymi okazali się Muzycy – Artyści, pokonując Urząd Miejski 2:1. Zwycięska drużyna w ramach nagrody otrzymała czapkę śliwek. :)

 

Pozostałą część dnia wypełniły różnorodne wydarzenia przygotowane z myślą o najmłodszych. Animacje prowadzone przez poznańską grupę Mozaika cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Dla rodziców na scenie wystąpił Speranza Quartet, który zaprezentował najpopularniejsze utwory z gatunku muzyki klasycznej. Dzień zakończono wspólnym ogniskiem.

 

 

Foto: Dawid Cichy, Autostopowa Wrona