Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Uruchamiamy Punkt Szczepień Powszechnych w Trzciance!9 czerwca 2021

Do Narodowego Programu Szczepień jako Punkty Szczepień Powszechnych dołączy także Trzcianka.
Już w tym miesiącu każdy mieszkaniec gminy będzie mógł zaszczepić się blisko swojego miejsca zamieszkania.

 

Od 18 maja br. rusza punkt szczepień powszechnych, który będzie znajdował się w Hali Widowiskowo-Sportowa przy ul. Żeromskiego 28 w Trzciance, w którym szczepienia realizować będzie Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance.

 

 

Szczepienia przeprowadzane będą przez 2 zespoły szczepiące, w których skład wchodzą ok. 4 osoby: 1-2 osoby kwalifikujące i 2 wykonujące szczepienia (kwalifikacja i szczepienie mogą być wykonywane przez tę samą osobę), prócz tego 2 osoby w administracji. W punkcie szczepień zapewniona zostanie także osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy: lekarz lub ratownik medyczny. Jeden zespół powinien być w stanie wykonać średnio min. 100 szczepień dziennie, czyli w tym przypadku ok. 200 osób dziennie.

 

Na szczepienie można się zapisać przez Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię 989 lub przez e-rejestrację na stronie gov.pl/szczepimysie. Punkt szczepień powszechnych w Trzciance uruchomi także numer telefonu, pod którymi osoby posiadające e-skierowanie na szczepienie mogą wpisywać się na listę 67 352 73 69 lub 784 631 962.

 

Osoby zarejestrowane do szczepień, przed wykonaniem szczepienia zobowiązane są do wypełnienia „Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Poniżej zamieszczamy w linku formularz w pdf. Będzie on dostępny również w formie papierowej w Punkcie Szczepień, jednak zachęcamy do jego spokojnego wypełnienia w domu i zabranie ze sobą na szczepienie w wyznaczonym terminie, co pozwoli skrócić czas realizacji procedury.

 

formularz

Prezentacja_Promocja_szczepień

 

Szczegółowe informacje w sprawie funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych w Trzciance przekażemy po uzyskaniu ostatecznej decyzji co do organizacji i godzin działania punktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Walka z koronawirusem jest w tej chwili naszym najważniejszym zadaniem, a jej wygranie jedyną gwarancją powrotu do normalności. Zaszczepienie wszystkich mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, w założeniu projektu ma potrwać do końca sierpnia bieżącego roku.– mówi Feliks Łaszcz starosta czarnkowsko-trzcianecki – Mamy wypracowany system, dlatego możemy błyskawicznie zacząć działać. Warunkiem szybkiego przeprowadzenia szczepień jest jedynie dostęp do odpowiedniej liczby szczepionek.” – dodaje starosta.