Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Umowa na termomodernizację budynków komunalnych podpisana19 lipca 2022

podpisanie umowy termomodernizacja - burmistrz, rataj i wykonawca

 

 

We wtorek, 19 lipca br. w Urzędzie Miejskim Trzcianki została podpisana umowa na realizację prac termomodernizacyjnych budynków komunalnych.

 

  • Wykonawcą został firma REM-BUD Henryk Grzymski z Trzcianki.

 

  • Które budynki komunalne będą podlegać termomodernizacji?

Budynki wielorodzinne przy ul. Sikorskiego 40 oraz przy ul. Kopernika 9

 

 

  • Celem przedsięwzięcia jest termomodernizacja budynku komunalnego mieszkalnego wielorodzinnegoprzy ul. Sikorskiego 40, polegająca na dociepleniu elewacji od zewnątrz oraz dociepleniu dachu od strony wewnętrznej (międzykrokwiowo), a także dociepleniu jednego z pomieszczeń w budynku gospodarczym, przeznaczonym na kotłownię gazową z nowym kotłem kondensacyjnym c.o. i c.w.u., umożliwiającym likwidację istniejących, indywidualnych, nieekologicznych źródeł ciepła. W ramach przedsięwzięcia przewidziano również wymianę okien oraz naprawę istniejących kominów wraz z wymianą wkładów kominowych na wkłady ze stali kwasoodpornej.

 

 

  •  Celem przedsięwzięcia jest termomodernizacja budynku komunalnego mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kopernika 9, polegająca na dociepleniu elewacji (z wyłączeniem elewacji frontowej) od zewnątrz oraz dociepleniu dachu od strony wewnętrznej (międzykrokwiowo), a także dociepleniu jednego z pomieszczeń w budynku gospodarczym, docelowo przeznaczonym na kotłownię gazową z kotłem kondensacyjnym c.o. i c.w.u., umożliwiającym likwidację istniejących, indywidualnych, nieekologicznych źródeł ciepła. W ramach przedsięwzięcia przewidziano również wymianę okien oraz naprawę istniejących kominów wraz z wymianą wkładów kominowych na wkłady ze stali kwasoodpornej. W związku z występowaniem autentycznego detalu historycznego, elewacja frontowa zostanie odświeżona, a detale historyczne poddane zostaną renowacji.

 

 

  •  Przedsięwzięcia otrzymały dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, z przeznaczeniem na wsparcie realizacji przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną i ochroną powietrza.