Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Trzcianka chce przystąpić do programu budowy mieszkań SIM1 lipca 2021

W środę, 30 czerwca br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki odbyło się spotkanie dotyczące Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, czyli SIM. Do Trzcianki przyjechał Grzegorz Piechowiak – wiceminister rozwoju, pracy i technologii oraz pełnomocnik ds. inwestycji zagranicznych, przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości, w tym Jarosław Pucek – zastępca prezesa KZN oraz reprezentanci miast i gmin powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Gmina Trzcianka zadeklarowała chęć przystąpienia do programu budowy mieszkań w ramach SIM.

 

Mieszkania SIM będą mogły wynajmować osoby spełniające kryteria dochodowe określone ustawowo, nieposiadające tytułu prawnego do innego lokalu w tej samej miejscowości. Od przyszłego najemcy może być również wymagana wpłata kwoty partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego.

 

We wrześniu planowane jest założenie SIM przez Trzciankę i inne gminy północnej Wielkopolski. Do tego czasu przejęte pod inwestycję zostaną również tereny przy ul. Za Jeziorem. W pierwszym etapie planowana jest budowa 60 mieszkań, z możliwością kontynuacji rozbudowy osiedla w zależności od zainteresowania.