Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Trwa budowa Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku25 maja 2021

Postępują prace w Rychliku mające na celu przebudowę budynku użytkowego na Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Inwestycję, dofinansowaną ze środków unijnych, realizuję przedsiębiorstwo handlowo-usługowe „LADROK” pana Zbigniewa Ladoruckiego z Okonka.

 

Roboty przebiegają zgodnie z planem. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz budynek zmienił się nie do poznania. Kompleksowa przebudowa realizowana jest za kwotę 682 650 zł, z czego 85% pokryją środki unijne.

 

Celem projektu jest utrzymanie obecnego stanu środowiska gminy Trzcianka na poziomie gwarantującym następnym pokoleniom korzystanie z niego w stopniu równym, w jakim korzystają obecne pokolenia. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki edukacji i kształtowaniu postaw ekologicznych społeczności lokalnej w nowopowstałym obiekcie – Centrum Edukacji Ekologicznej w Rychliku.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 1.064.000,69 zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej – 735.285,00 zł. w ramach poddziałania 4.5.4. „Edukacja ekologiczna” objętego WRPO na lata 2014 – 2020.

Logo: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego