Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

„Szachy pod strzechą z leśnymi cymbałami” w Radolinie8 listopada 2022

W miejscowości Radolin dobiegają końca prace mieszkańców zaangażowanych w realizację projektu pn. „Rozbudowa placu zabaw o urządzenia zabawowe oraz rekreacyjno-edukacyjne „Szachy pod strzechą z leśnymi cymbałami” w Radolinie”. Projekt ten został zgłoszony przez Gminę Trzcianka do dofinansowania w XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” i uzyskał pomoc finansową, w kwocie 50 000,00 zł, z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.

 

 

Celem projektu jest stworzenie wyjątkowego miejsca, które będzie się różniło od podobnych obiektów, funkcjonujących na terenie gminy Trzcianka i tym samym urozmaici wachlarz atrakcji dostępnych zarówno dla mieszkańców Radolina, gminy, jak i odwiedzających gminę turystów. Ważnym aspektem tej inwestycji jest walor edukacyjny, związany z wiedzą na temat różnych gatunków drzew, segregacją śmieci, ochroną owadów oraz integracją wielopokoleniową lokalnej społeczności poprzez wspólne spędzanie czasu przy grach planszowych na świeżym powietrzu.

 

 

Projekt pn. „Rozbudowa placu zabaw o urządzenia zabawowe oraz rekreacyjno-edukacyjne „Szachy pod strzechą z leśnymi cymbałami” w Radolinie” obejmuje swym zakresem dostawę i montaż altany krytej strzechą oraz urządzeń, takich jak: stół do gry w szachy oraz chińczyka, domek dla owadów i „leśne cymbały”. Dopełnieniem projektu jest montaż tablicy informacyjnej z historią Radolina, lampy solarnej z kamerą panoramiczną, koszy do segregacji odpadów, stojaka na rowery i donic betonowych. W projekt zaangażowani są również mieszkańcy, którzy nakładem własnej pracy i pracy własnego sprzętu rozebrali już starą drewnianą wiatę i zniwelowali teren. Aktualnie trwają prace związane z ponownym montażem części rozebranego ogrodzenia oraz wykonaniem nasadzeń roślinności i trawy.

 

 

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”

 

Pozostała kwota potrzebna do realizacji inwestycji pochodzi z Funduszu Sołeckiego, Budżetu Obywatelskiego oraz stanowi wkład własny mieszkańców Radolina. 

 

Oficjalne otwarcie strzechy odbędzie się 10 grudnia br. 

 

 

 

 

logo wow, samorządu i trzciankitabliczka budżet obywatelski