Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Spotkanie ze Sławomirem Szmalem i Jakubem Bąkiem8 czerwca 2021

Dnia 7 czerwca 2021 roku, w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance, odbyło się spotkanie z legendą polskiej reprezentacji Sławomirem Szmalem oraz fizjoterapeutą Jakubem Bąkiem. Wydarzenie było kontynuacją zeszłorocznego projektu pn. „20 Twarzy Zdrowia i Profilaktyki” realizowanego przez GKRPA Trzcianka.

 

Wydarzenie skierowane było do uczniów ze szkół podstawowych z miasta i gminy Trzcianka. Dzieci i młodzież mogli sprawdzić swoich sił w części praktycznej, złożonej z zabaw i ćwiczeń związanych z piłką ręczną. Po wysiłku fizycznym, chętni mogli zadawać pytania zaproszonym gościom, poznać ciekawostki z kariery sportowej utytułowanego szczypiornisty oraz zaznajomić się niuansami dotyczącymi zdrowego trybu życia. Na zakończenie każda ze szkół mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz najwięksi fani uzyskać autograf wicemistrza świata.

 

Spotkanie ze Sławomirem Szmalem oraz Jakubem Bąkiem zostało zorganizowane w ramach 20 twarzy zdrowia i profilaktyki, projektu realizowanego przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Gminę Trzcianka, na który pozyskano 71 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, w ramach prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia. Koordynatorem wydarzenia był pan Marcin Wiśniewski.