Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Spotkanie dla młodzieży z dr Erykiem Matuszkiewiczem18 października 2022

Każdego dnia w całej Polsce na Oddziały Toksykologii trafiają osoby, które wymagają pomocy lekarskiej po zażyciu narkotyków, dopalaczy czy alkoholu. Aby uświadomić młodzież i zapobiegać takim sytuacjom, Burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował warsztaty i wykłady z osobami, które zajmują się szeroko pojętą tematyką uzależnień.

 

18 października 2022 r., w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance, odbyły się dwie prelekcje dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z doktorem Erykiem Matuszkiewiczem pracującym na Oddziale Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Spotkanie otworzył pan Zenon Nikel – sekretarz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

W pierwszym wykładzie rozpoczynającym się o godz. : uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w Rychliku, Siedlisku, Białej, Łomnicy, Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowa Nr 1 w Trzciance . Natomiast na wykład o godz. : przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance.
Wykład pod tytułem: „Alkohol, środki psychoaktywne i odurzające – dlaczego są niebezpieczne?” był ostatnim wydarzeniem zaplanowanym w ramach Trzcianeckich Dni Profilaktyki.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia na fanpage’u Miasta i Gminy Trzcianka.