Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Robocze spotkanie z sołtysami.26 sierpnia 2021

Po przerwie wakacyjnej, na czwartek 26 sierpnia br., burmistrz Trzcianki zaprosił do ratusza sołtysów trzcianeckich sołectw, celem omówienia najistotniejszych spraw.

 

Pierwszym z tematów były Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w sołectwie Biała, w sobotę 4 września. Następnie pochylono się nad terminarzem zebrań wiejskich.
Kluczowym tematem dyskusji było tworzenie budżetu sołeckiego na rok 2022. Część dotychczasowych zdań związanych z utrzymaniem np. sal wiejskich, czy zakupem paliwa znajdzie się w budżecie gminy. Natomiast uwolnione środki, jak podkreślił burmistrz Trzcianki, będzie można przeznaczyć na zadania inwestycyjne. Włodarz przypomniał zebranym o terminie składania wniosków do budżetu obywatelskiego, który upływa z dniem 1 września oraz omówił realizację planowanych w najbliższym czasie inwestycji na terenach wiejskich.

 

Nie zabrakło dyskusji i wniosków ze strony sołtysów, którzy dopytywali o profilowanie dróg i planowane na rok 2022 zadania wiejskie.
Na zakończenie spotkania burmistrz Krzysztof W. Jaworski zaapelował i poprosił sołtysów o zachęcanie mieszkańców do szczepienia się przeciwko COVID-19.