Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej
  • Strona główna
  • >
  • Aktualności
  • >
  • Przypominamy, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny

Przypominamy, że udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny5 sierpnia 2021

Policja otrzymała już blisko 80 wniosków o popełnienie wykroczenia, związanego z odmową udziału w spisie. Wszystkie osoby i gospodarstwa domowe odmawiające spisania się przez Internet lub wywiadu przez telefon lub odmawiające udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi podczas wywiadu bezpośredniego narażają się na karę grzywny.

 

Jeżeli nie spisałeś się przez Internet nie możesz już odmówić udzielenia odpowiedzi rachmistrzowi na pytania spisowe, gdy się Tobą skontaktuje. Odmawiając narażasz się na karę grzywny. Uniknij tego.

 

Jeżeli masz dostęp do Internetu – spisz się. Jeżeli nie masz udaj się do Urzędu Gminy i spisz się przez Internet na specjalnie przygotowanym stanowisku albo u rachmistrza podczas pełnionego przez niego dyżuru w wyznaczonych dniach w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance lub w punktach spisowych w sołectwach na terenie gminy. Możesz się również spisać poprzez infolinię dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 od 8:00 do 18:00.