Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Przyjaciele z Dusznik-Zdroju w Trzciance15 grudnia 2020

W poniedziałek, 14 grudnia 2020 r., z krótką, roboczą wizytą odwiedziła Trzciankę delegacja zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Duszniki-Zdrój z burmistrzem Piotrem Lewandowskim na czele.

 

Jednodniowa wizyta rozpoczęła się od przyjazdu do Urzędu Miejskiego, gdzie goście zapoznali się z funkcjonowaniem Ratusza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie oraz dowiedzieli się o inwestycjach realizowanych przez gminę w ostatnim roku. Głównym jednak celem przyjazdu delegacji było poznanie zasad utworzenia w Trzciance Centrum Usług Społecznych, z czym również zamierzają zmierzyć się Duszniki-Zdrój. W tym celu delegacja wraz z włodarzem Trzcianki udała się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w którym zapoznano się z efektem zakończonej adaptacji Domu Dziennej Opieki oraz zwiedzano Klub Senior +.

 

Wieczorem, burmistrz Krzysztof W. Jaworski oraz zastępca burmistrza Dominika Wiśniewska oprowadzili delegację po zmodernizowanym Placu Pocztowym i Targowisku Miejskim. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, obowiązkowy był również spacer ulicami miasta i oglądanie ozdób świątecznych, które bardzo spodobały się naszym przyjaciołom. Dzień zakończono w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance – 6. w Polsce i 1. w Wielkopolsce bibliotece wg Rankingu Bibliotek Rzeczypospolitej.

 

Przypomnijmy, że przyjaźń dusznicko-trzcianecka trwa od 28 września 2005 roku, kiedy to podpisane zostało oficjalne porozumienie o przyjaźni i partnerstwie między gminami.

 

Dziękujemy za wizytę, mamy nadzieję, że mogliśmy pomóc i do zobaczenia!