Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Przedłużenie powierzenia stanowisk dyrektorów5 maja 2021

Zasadą w oświacie jest, że przeprowadza się konkursy na stanowiska dyrektorskie. W związku z panującą sytuacją epidemiczną, wprowadzono przepisy prawne pozwalające na przesunięcie konkursów poprzez przedłużenie powierzenia stanowiska obecnym dyrektorom.

 

Burmistrz Trzcianki wystąpił do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z prośbą o wyrażenie opinii w sprawie przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora na kolejny rok szkolny, tj. od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022 dla pana Waldemara Łastowskiego – dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzciance, pani Anny Marii Wyrzykowskiej – dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance, pani Karoliny Kubilus – dyrektora Szkoły Podstawowej w Łomnicy, pani Elżbiety Frątczak – dyrektor Gminnego Przedszkola Nr 1 w Trzciance oraz pani Karolinie Kordek – dyrektora Gminnego Przedszkola Nr 4 w Trzciance.

 

Ponadto, Burmistrz Trzcianki wystąpił z prośbą o zaopiniowanie powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora Gminnego Przedszkola w Siedlisku na nadchodzący rok szkolny, pani Sylwii Siwiak, która jest nauczycielem tego przedszkola.

 

W związku z kończącą się kadencją dyrektora w Gminnym Przedszkolu Nr 2 w Trzciance i jego zamiarem przejścia na emeryturę, przeprowadzono konkurs, w wyniku którego na to stanowisko wyłoniono panią Martę Jęśko. Nowa pani dyrektor swoją funkcję pełnić będzie przez pięć lat od 1 września 2021 r