Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Promocja szczepień przez Koła Gospodyń Wiejskich.30 lipca 2021

 

 

Ruszył rządowy pogram dla Kół Gospodyń Wiejskich, polegający na promowaniu i rozpowszechnianiu szczepień przeciwko Covid-19, za które koła te mogą otrzymać wsparcie finansowe.

 

Środki dla KGW mają być wykorzystane na finansowanie lokalnych wydarzeń promujących akcję szczepień. Wnioski należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Budżet konkursu wynosi 74 mln zł, a źródłem finansowania jest Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Program dla Kół Gospodyń Wiejskich zawiera cztery elementy.

1. Festyn #SzczepimySię z KGW

Koła mogą otrzymać 8 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji lokalnego Festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19.

 

2. Premia za Szczepienia 

Koła otrzymają premię za każdą osobę zaszczepioną pierwszą dawką podczas wydarzenia.

 

3. KGW na Medal #SzczepimySię

Koła Gospodyń Wiejskich mają szanse wygrać od tysiąca do nawet 100 tys. zł za zorganizowanie najlepszego wydarzenia wg. liczby zaszczepionych.

 

4. Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW

Dodatkowy element programu #SzczepimySię z KGW to konkurs na najładniejsze zdjęcie z Festynu promującego szczepienie przeciw COVID-19.

 

 

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronat honorowy nad programem wspierania szczepień #SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich objął premier Mateusz Morawiecki.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od piątku 23 lipca  2021 r.do właściwego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

 

 

Dokładne informacje, wytyczne, kryteria oraz potrzebne wnioski znajdą Państwo w linku poniżej :

szczepimy sie z kgw- zasady, kryteria, wnioski