Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Poznaliśmy zwycięzców konkursu dla sołectw „Świąteczny Czas”8 stycznia 2021

Już po raz drugi sołectwa w gminie Trzcianka rywalizowały w konkursie „Świąteczny Czas” organizowanego przez Burmistrza Trzcianki. W roku 2020 o miano najpiękniej rozświetlonej wsi rywalizowało 12 kandydatów, czyli sołectwa: Biała, Biernatowo, Łomnica, Niekursko, Nowa Wieś, Przyłęki, Rychlik, Sarcz, Siedlisko, Stobno, Teresin oraz Wapniarnia Trzecia. Nagrodzone mogły być tylko trzy pierwsze miejsca, a wyniki były bardzo do siebie zbliżone.

 

Wieczorem, 29 grudnia 2020 roku, komisja konkursowa, w osobach: Dominika Wiśniewska, Adam Prankiewicz, Jan Czarnecki i Leszek Malicki, oceniała oryginalność na tle pozostałych sołectw, pomysłowość i innowacyjność oraz zaangażowanie mieszkańców. Po objeździe, który niespodziewanie wydłużył się o dwie godziny, przyszedł czas na podsumowanie.

 

Przepiękne świąteczne iluminację oraz pomysłowość uczestników konkursu przerosła najśmielsze oczekiwania. Wybór choć trudny, zakończył się jednomyślną decyzją.

 

W wyniku osiągniętej punktacji, 1 miejsce i nagrodę o wartości 3000 zł komisja przyznała dla sołectwa Niekursko. 2 miejsce i nagrodę 2000 zł przyznano sołectwu Teresin. 3 miejsce i nagroda 1000 zł przypadła sołectwu Wapniarnia Trzecia.

 

Komisja gratuluje zwycięzcom oraz dziękuje wszystkim uczestnikom, sołtysom, radom sołeckim oraz mieszkańcom, którzy włożyli wiele wysiłku w przyozdobienie naszych pięknych wsi.

 

Rosnące zainteresowanie uświadczą w przekonaniu, że warto organizować tego typu inicjatywy. Pozostało więc czekać do grudnia, na kolejną edycję konkursu dla sołectw „Świąteczny Czas”.