Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

#potrzebUEmy #UniaToMy - akcja protestacyjna samorządowców9 grudnia 2020

Stowarzyszenie Samorządy dla Polski ogłosiło akcję protestacyjną, związaną z planowanym wetem unijnego budżetu przez rządy Polski i Węgier. Do akcji przyłącza się również gmina Trzcianka, dlatego w dniach 9-11 grudnia na budynku Urzędu Miejskiego Trzcianki, w towarzystwie flag Polski, wywieszone będą flagi unijne, a w czwartek (10 grudnia) około godz. 12:00 przed Urzędem Miejskim Trzcianki rozbrzmią dźwięki „Ody do radości” – hymnu Unii Europejskiej.

Przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i beneficjentów niezliczonych programów unijnych mówią jednym, wyraźnym głosem: zdecydowanie #potrzebUEmy dalszego wsparcia funduszy europejskich i po raz kolejny apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego o niewetowanie budżetu unijnego. Bez tych środków tak spektakularny rozwój naszych miast, gmin i wsi nie byłby możliwy! Niech nasz głos wybrzmi mocno i donoście. Spodziewamy ponad 100 samorządów; które wezmą udział w akcji – czytamy w komunikacie prasowym stowarzyszenia.

#potrzebUEmy #UniaToMy