Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Postępujące prace budowlane w Rychliku9 kwietnia 2021

W Rychliku trwają prace mające na celu przebudowę budynku użytkowego na Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku. Roboty budowlane realizuje przedsiębiorstwo handlowo-usługowe „LADROK” pana Zbigniewa Ladoruckiego z Okonka. Jeszcze w tym roku, w ramach zamówienia publicznego wyłoniony zostanie dostawca wyposażenia.

 

Inwestycja postępuje zgodnie z planem i budynek już dziś zmienił się nie do poznania za sprawą powstającego nowego dachu. Kompleksowa przebudowa zrealizowana zostać ma za kwotę 682 650 zł, z czego 85% pokryją środki unijne.

 

Celem projektu jest utrzymanie obecnego stanu środowiska gminy Trzcianka na poziomie gwarantującym następnym pokoleniom korzystanie z niego w stopniu równym, w jakim korzystają obecne pokolenia. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki edukacji i kształtowaniu postaw ekologicznych społeczności lokalnej w nowopowstałym obiekcie – Centrum Edukacji Ekologicznej w Rychliku.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 1.064.000,69 zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej – 735.285,00 zł. w ramach poddziałania 4.5.4. „Edukacja ekologiczna” objętego WRPO na lata 2014 – 2020.

Logo: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego