Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Plan Zrównoważonej Mobilności.27 września 2021

na zdjęciu znajduje się mężczyzna stojący nad mapą, rozmawiający z dwoma nastolatkami, w tle widać kobietę przy tablicy, gdzie znajduje się mapa, na której pokazuje coś nastolatkowi.

 

Fundacja „Napraw Sobie Miasto” jest w trakcie opracowywania dla gminy Trzcinka Planu Zrównoważonej Mobilności, którego głównym celem jest stworzenie opartej na mierzalnych danych i dostosowanej do oczekiwań mieszkańców „mapy drogowej”, która w przyszłości pozwoli etapowo realizować inwestycje w mobilność miejską Trzcianki.

 

W dniach 19-21 września 2021 r. odbywały się w przestrzeni miejskiej spotkania dotyczące przemieszczania się mieszkańców i przejezdnych gości po terenie gminy. Mieszkańcy zarówno w trakcie biegu im. T. Zielińskiego oraz w punkcie konsultacyjnym na ul. Kościuszki dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi poruszania się pieszo, na rowerze i samochodem po Trzciance. Przedstawiciele Fundacji „Napraw Sobie Miasto” pytali mieszkańców gminy o ich zwyczaje komunikacyjne, jakimi trasami zazwyczaj przemieszczają się do pracy, gdzie robią zakupy i spędzają czas wolny.

 

Dodatkowo na zorganizowanych przez fundację spotkaniach w szkołach średnich młodzież zwracała uwagę na komunikację publiczną, gdyż wiele osób do szkół dojeżdża autobusem lub pociągiem.

 

Zebrane informacje posłużą do opracowania planu zrównoważonej mobilności. Wnioski z rozmów, analiz oraz badań transportowych zostaną przedstawione 12 października na spotkaniu w Centrum Integracji Społecznej. Termin realizacji opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności oraz przekazanie go gminie wyznaczono na początek listopada bieżącego roku.