Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej 202216 listopada 2022

12 listopada 2022 r. w Senacie RP odbyło się IX posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, pod hasłem „2022 – Europejski Rok Młodzieży. Jak uczynić młodzież Unii Europejskiej realnie decyzyjną?”.

 

W tegorocznych obradach Parlamentu Młodych RP wzięło udział blisko 100 przedstawicieli młodego pokolenia z całego kraju, w tym również reprezentanci Trzcianki: Igor Maliński i Wiktor Bielecki.
Młodzi parlamentarzyści mieli okazje zgłosić propozycje działań na rzecz reprezentacji młodych w strukturach Unii Europejskiej oraz ich udziału w podejmowaniu decyzji.
Podjęte przez młodzież uchwały już wkrótce zostaną przekazane władzom krajowym i unijnym.

 

Warto wspomnieć, że Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej to apolityczna inicjatywa przedstawicieli młodego pokolenia, którzy zbierają się, aby dyskutować nad zagadnieniami współczesnego świata.
Misją Parlamentu jest zrzeszanie młodych Polaków i przygotowanie ich do życia w społeczeństwie obywatelskim, formułowane merytorycznych argumentów oraz nabycie umiejętności debatowania. (źródło)

 

fot. Igor Maliński