Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Otwarcie Ronda Działkowców21 października 2022

Ależ dzisiaj w Trzciance było pięknie i kolorowo!

Zamówiliśmy pogodę i w ten słoneczny czwartek wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 1 i Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance oficjalnie otworzyliśmy rondo Działkowców.
Przez ulicę Staszica przetoczył się wyjątkowo kolorowy korowód warzyw i owoców, niektóre nawet jeździły na rowerach i hulajnogach!

 

U zbiegu ulic Staszica, Akacjowej i Wieleńskiej czekali już przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych, którzy wspólnie z Burmistrzem Krzysztofem W. Jaworskim i radnymi oficjalnie dokonali otwarcia ronda i nadania mu nazwy.

 

Dzięki zabezpieczeniu drogi przez policję i straż oraz przedstawicieli OSP, dzieci miały możliwość przetestowania nowej nawierzchni jezdni oraz przejechać się przebudowaną ul. Staszica i trasą wokół nowego ronda.
Po tej krótkiej eskapadzie wszyscy mogli posilić się jabłkami i słodkościami przygotowanymi przez działkowców.

 

Całe wydarzenie uwiecznił dronem Pan Jacek Kwiatkowski „JK Studio” i już wkrótce przedstawimy, jak to wyglądało z góry, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.