Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Otwarcie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rychliku27 lipca 2022

W minioną sobotę dokonano uroczystego otwarcia pierwszego w gminie Trzcianka Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

 

 

Dzięki funduszom Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz środkom finansowym gminy Trzcianka zakupiony w 2016 roku budynek został przebudowany i zaadoptowany w Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku. Dysponuje on salą warsztatową i konferencyjną. W pobliżu znajduje się wiata edukacyjna z miejscem na ognisko, boisko sportowe, ścieżka zmysłów, bezasekuracyjny park linowy i plac zabaw dla najmłodszych.

 

 

Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali: Posłanka na Sejm RP Pani Maria Janyska, Radna Sejmiku Woj. Wielkopolskiego Pani Mirosława Rutkowska – Krupka, Rady Sejmiku Woj. Wielkopolskiego Pan Adam Bogrycewicz, Burmistrz Trzcianki Pan Krzysztof W. Jaworski oraz Sołtys Rychlika Pan Jacek Warnkowski. Zespół Pieśni „Malwy” przy BPiCK uświetnił galę podczas, której nie zabrakło podziękowań i gratulacji.

 

 

Głównym celem działalności ośrodka jest kształtowanie postaw ekologicznych wśród społeczności lokalnej. Z OEE korzystają już grupy szkolne, stowarzyszenia, a przede wszystkim mieszkańcy sołectwa Rychlik.

 

 

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla najmłodszych oraz zabawą taneczną dla dorosłych, przy dźwiękach muzyki Zespołu AKT.

 

 

Galeria zdjęć z otwarcie :

 

logo dotacje rychlik