Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Otwarcie jadłodzielni w Trzciance14 stycznia 2022

Już w poniedziałek, 17 stycznia br., o godz. 14:00 na Targowisku Miejskim odbędzie się oficjalne otwarcie trzcianeckiej jadłodzielni. Poniżej znajduje się plakat przedstawiający zasady korzystania z jadłodzielni. Serdecznie zapraszamy na jej otwarcie i zachęcamy do jej pierwszego uzupełnienia.

 

„Jadłodzielnie” to punkty, gdzie mieszkańcy dzielą się żywnością, która jest zdatna do spożycia w sytuacji, gdy kupili lub ugotowali za dużo. Zostawiają jedzenie dla wszystkich innych, którzy mają na nie ochotę. „Jadłodzielnia” wyposażona jest w chłodnię oraz regał na warzywa, owoce i opakowane produkty sypkie.

 

Inwestycja została zrealizowana w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025″ i współfinansowana jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 28 804,71 zł, z czego 19 803 zł to dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a pozostałe 9 001,71 zł środki własne gminy Trzcianka.

 

 

 

zasady korzystania z jadłodzielni- plakat