Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku co raz bliżej.15 września 2021

W Rychliku postępują prace budowlane, mające na celu stworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Przebudowę budynku użytkowego na ośrodek, realizuje przedsiębiorstwo handlowo-usługowe „LADROK” pana Zbigniewa Ladoruckiego z Okonka.
Roboty przebiegają zgodnie z planem. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz budynek zmienił się nie do poznania.

 

Zgodnie z umową, wartość robót budowlanych oszacowano na kwotę 682 650 zł, z czego 85% pokryją środki unijne.
Już wkrótce, w ramach zamówienia publicznego wyłoniony zostanie dostawca wyposażenia do przyszłego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rychliku.
Całkowita wartość projektu wynosi 1.064.000,69 zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej – 735.285,00 zł.
w ramach poddziałania 4.5.4. „Edukacja ekologiczna” objętego WRPO na lata 2014 – 2020.

 

 

Przypominamy, że celem projektu jest utrzymanie obecnego stanu środowiska gminy Trzcianka na poziomie gwarantującym następnym pokoleniom korzystanie z niego w stopniu równym, w jakim korzystają obecne pokolenia. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki edukacji i kształtowaniu postaw ekologicznych społeczności lokalnej w nowopowstałym obiekcie – Centrum Edukacji Ekologicznej w Rychliku.

 

Logo: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Rzeczpospolita Polska, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego