Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Ogrodowe Perły ponownie w Trzciance14 września 2021

Trzcianka po raz drugi gościła grupę seminarzystów szkolenia „Zieleń – Architektura – Krajobraz”, którzy w roku bieżącym poznają atrakcje naszego regionu pod hasłem „Ogrodowe Perły nad Notecią”. W Trzciance zaplanowany został „Spacer wśród ryb”, następnie Smolarnia i Buki Graniczne, zespół dworsko-pałacowy Dębogóra, Park Grzybowy w Piłce, Centrum Promocji Lasów Państwowych w Goraju, czy zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie.

 

Wśród uczestników „Ogrodowych Pereł” znaleźli się przedstawiciele jednostek samorządowych, instytucji, organizacji, nauczyciele, konserwatorzy zbytków, architekci, pracownicy zakładów komunalnych i firm branżowych.

 

Podobnie, jak grupę pierwszą, na ścieżce Parku Ryb Słodkowodnych powitał Burmistrz Trzcianki, który wraz z pracownikami Referatu Promocji, Kultury i Sportu, a także Referatu Ochrony Środowiska oraz prezesem Nadnoteckiej Grupy Rybackiej zaprezentował makiety ryb, grzybów i zwierząt oraz opowiedział o zrealizowanych inwestycjach wokół trzcianeckich jezior.