Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Nowe zasady przyznania dodatku węglowego8 listopada 2022

Centrum Usług Społecznych w Trzciance informuje, że w dniu 3 listopada br. wprowadzono zmiany dotyczące uzyskania dodatku węglowego.

 

1. Więcej niż jedno gospodarstwo domowe pod jednym adresem
W przypadku, gdy pod jednym adresem zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe i w terminie do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe uzyskanie odrębnych adresów dla poszczególnych gospodarstw domowych, przyznanie dodatku może nastąpić po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego potwierdzającego zamieszkiwanie pod jednym adresem w odrębnych lokalach kilku gospodarstw domowych korzystających z oddzielnego lub współdzielonego źródła ogrzewania.

 

2. Deklaracja zgłoszona do CEEB po 11 sierpnia br.
Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym również, gdy główne źródło ogrzewania, nie zostało zgłoszone lub wpisane do CEEB do dnia 11 sierpnia 2022 r., a główne źródło ogrzewania potwierdzi przeprowadzony wywiad środowiskowy.
Osoby, które do 2 listopada br. uzyskały decyzję odmowną w sprawie wypłaty dodatku węglowego mogą ponownie złożyć wniosek o dodatek węglowy, na nowych zasadach.

 

Wniosek o dodatek węglowy można złożyć do 30.11.2022r.

 

Źródło: CUS Trzcianka