Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Nowe przewodniki turystyczne19 lutego 2021

Wakacje coraz bliżej… Urząd Miejski Trzcianki wydał dwa przewodniki, okraszone pięknymi zdjęciami oraz bogatymi opisami, zachęcającymi i kuszącymi do odkrywania przez turystów trzcianeckiej historii, przyrody, atrakcji oraz perełek architektonicznych.

 

Rybołówstwo i agroturystyka – nawiązuje do historii rybackich gminy Trzcianka, walorów produktów rybackich, idei ekologii i przyrody oraz aktywnego spędzania czasu nad wodą. Przewodnik promuje również gospodarstwa rybackie oraz agroturystyczne znajdujące się na terenie gminy Trzcianka.

 

Turystyka i atrakcje – pokazuje trzcianeckie walory przyrodnicze, takie jak czyste wody, bogate w runo leśne lasy, piękne krajobrazy i świeże powietrze. Zachęca przyjezdnych do odwiedzenia Doliny Noteci, ścieżki nad Bukówką oraz Parku Ryb Słodkowodnych, a także korzystania z tras rowerowych i pieszych oraz bazy sportowo-rekreacyjnej. Nie tylko przyroda jest wyróżnikiem gminy Trzcianka, ale także mieszkańcy, ich aktywność i otwartość, co również zostało zawarte!

 

Wspaniałe przewodniki wydano, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, w ramach umowy o dofinansowanie projektu pt. „Opracowanie i upowszechnianie produktów promocyjnych i popularyzujących idee LSR w Gminie Trzcianka”. Celem operacji jest zwiększenie atrakcyjności obszaru NGR, ich walorów turystycznych, a także konkurencyjności turystycznej poprzez opracowanie i upowszechnianie kompletu produktów promocyjnych i popularyzujących idee LSR.

 

Na zdjęciu znajduje się przewodnik po Trzciance, widać kwiat, kościół i grafikę ryb oraz napis "Turystyka i atrakcje."