Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Nowe place zabaw20 października 2020

W ostatnich tygodniach powstały nowe place zabaw przy Gminnych Przedszkolach Nr 4, Nr 3 i w Siedlisku.

 

Siedlisko ma podwójny powód do zadowolenia. Od września najmłodsi mieszkańcy mogą uczęszczać do nowej siedziby przedszkola przy Szkole Podstawowej, a także korzystać z nowego placu zabaw. Zdemontowano stare urządzenia i zamontowano siedem nowych elementów: piaskownicę, bujak podwójny, domek, zestaw ze zjeżdżalnią, huśtawkę, stolik oraz potrójny skakaniec. Na placu umieszczono także cztery urządzenia przeniesione z poprzedniego miejsca. Koszt podwórkowej inwestycji wyniósł 67.399,45 zł.

 

W Gminnym Przedszkolu Nr 3 w Trzciance zadanie polegało na doposażeniu placu zabaw w ramach projektu pn.: „Wyrównanie dostępu do edukacji przedszkolnej w Gminie Trzcianka w ramach WRPO na lata 2014 – 2020. Wniosek o dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”. W tym przypadku prace skupiły się robotach ziemnych, wykonaniu nawierzchni z piasku, ustawieniu obrzeża betonowego oraz montażu urządzeń do zabawy takich, jak: huśtawka gniazdo, domek eko, bujak samochód, zjeżdżalnia, zestaw sprawnościowy eko, tablica do rysowania oraz kolorowe ławki z oparciem. Koszt inwestycji wyniósł 46.951,76 zł.

 

Natomiast plac zabaw przy Gminnym Przedszkolu Nr 4 został doposażony i wzbogacony o nowe atrakcje pozwalające jeszcze bardziej aktywnie korzystać z zabaw na świeżym powietrzu.

 

Teraz najmłodsi mogą w komfortowych warunkach stawiać pierwsze kroki na drodze edukacji, a także miło spędzać czas korzystając z nowo powstałych placów zabaw.