Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Nowa organizacja ruchu w obrębie Placu Pocztowego3 grudnia 2020

Zgodnie z opracowanym i zatwierdzonym projektem organizacji ruchu w obrębie Placu Pocztowego w Trzciance, w dniu 1 grudnia uruchomiono odcinek drogi biegnący wzdłuż poczty do ul. Wita Stwosza. Najistotniejszą zmianą, z jaką spotkają się kierowcy i mieszkańcy, jest utworzenie strefy zabudowy mieszkaniowej obejmującej cały Plac Pocztowy, część ul. Wita Stwosza i ul. Spokojnej – tym samym na tym obszarze pierwszeństwo ruchu mają piesi, a maksymalna dopuszczalna prędkość to 20km/h.

 

Ponadto, w celu utworzenia bezpiecznej strefy spacerowo-wypoczynkowej, w północno-zachodniej części Placu Pocztowego (tj. od ul. Wita Stwosza do ul. Chopina) będzie obowiązywał zakaz ruchu samochodów – ograniczenie nie będzie dotyczyło zaopatrzenia zlokalizowanych w tym obszarze sklepów i punktów usługowych (w tym obsługi CIS), pojazdów TAXI oraz samochodów elektrycznych.