Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

"Muzycznie śladami Tatarów" w trzcianeckim muzeum29 sierpnia 2022

W sobotę, 27 sierpnia br., w ogrodzie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej odbyło się wydarzenie pn. „Muzycznie śladami Tatarów”. Chęć poznania innej kultury przyciągnęła do siedziby muzeum tego wieczoru wielu mieszkańców Trzcianki i okolic.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacja sokolnictwa, pokazy łucznictwa i wystawa „Militaria w służbie Tatarów” – ze zbiorów Zbigniewa Juszkiewicza oraz ekspozycja „Tradycje i współczesność Tatarów – polskich muzułmanów”. Wieczór uświetnił występ tatarskiego zespołu dziecięco-młodzieżowego „Buńczuk”, który wprawił widownię w wyjątkowy nastrój. Odbyła się również degustacja tatarskiej halvy i kartoflaników. Prócz tego w programie w muzealnym ogrodzie miała miejsce prelekcja „Śladami Tatarów – historia i tradycje” oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursów tatarskich, które w ostatnim czasie pojawiały się na fanpage’u Muzeum.

 

Dziękujemy bardzo Muzeum Ziemi Nadnoteckiej za zorganizowanie tak wyjątkowego wydarzenia, które okazało się perełką w kalendarzu trzcianeckich wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 

 

Galeria zdjęć z wydarzenia na fampage’u Miasto i Gmina Trzcianka :