Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Modernizacja budynków komunalnych25 sierpnia 2022

Trwają prace przy ul. Sikorskiego 40 oraz ul. Kopernika 9, pod kątem termomodernizacji wielorodzinnych budynków komunalnych.

 

Aktualnie przy ul. Sikorskiego wykonano likwidację istniejących, indywidualnych, nieekologicznych źródeł ciepła wraz z montażem instalacji rur przeznaczonych do kotłowni
z kotłem kondensacyjnym c.o. i c.w.u oraz montażem kaloryferów. W kolejnych etapach zaplanowano: docieplenie elewacji zewnętrznej oraz dachu od strony wewnętrznej (międzykrokwiowo), a także dociepleniu jednego z pomieszczeń w budynku gospodarczym. W ramach przedsięwzięcia przewidziano również wymianę okien oraz naprawę istniejących kominów wraz z wymianą wkładów kominowych na wkłady ze stali kwasoodpornej.

 

Przy ul. Kopernika 9 dokonano likwidację istniejących, indywidualnych, nieekologicznych źródeł ciepła wraz z montażem instalacji rur przeznaczonych do kotłowni z kotłem kondensacyjnym c.o. i c.w.u oraz montażem kaloryferów. W kolejnych etapach zaplanowano: wymianę okien oraz naprawę istniejących kominów wraz z wymianą wkładów kominowych na wkłady ze stali kwasoodpornej. W związku z występowaniem autentycznego detalu historycznego, elewacja frontowa zostanie odświeżona, a detale historyczne poddane zostaną renowacji.

 

Przedsięwzięcia otrzymały dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, z przeznaczeniem na wsparcie realizacji przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną i ochroną powietrza.

 

Wykonawcą jest firma REM-BUD Henryk Grzymski z Trzcianki.

 

 

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu