Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Laureaci Trzcianeckich Sarenek 20237 marca 2023

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu sylwetki tegorocznych laureatów Trzcianeckich Sarenek!
Szczególnie zasłużonymi dla gminy Trzcianka w tym roku zostali:

 

Elżbieta Horak
Marcin Ćwirzeń
Orkiestra Dęta Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance

 

 

Pani Elżbieta Horak – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzciance, członek Trzcianeckiej Rady Seniorów, była Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance, zastępca Komendanta Harcerskiego Ośrodka Wodnego ds. harcerskich. Pani Elżbieta od roku 1978, przez 35 lat pracowała, jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzciance, gdzie bardzo aktywnie działała na rzecz dzieci i lokalnej społeczności. Była członkiem Komisji Oświatowej działającej przy Burmistrzu Trzcianki, członkiem Powiatowego Zespołu Wspierającego Wielkopolską Sieć Szkół Promujących Zdrowie, koordynatorką i organizatorką wielu akcji, m.in.: bezpłatnych badań i porad lekarskich („białych piątków”), wyjazdów uczniów na basen, comiesięcznych koncertów, czy szkoleń uczniów w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.  Była współautorką programu, dzięki któremu uczniowie w trudnej sytuacji materialnej zwiedzali ciekawe miejsca w Polsce oraz szefem sztabu WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 3 i sztabu miejsko – gminnego. Dzięki Pani Elżbiecie i pozyskanej dotacji powstał szkolny plac zabaw.

Pani Elżbieta Horak otrzymała wiele nagród, wyróżnień i podziękowań, m.in.: Brązowy Krzyż Zasługi i Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Obecnie Pani Ela pełni funkcję Prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzciance, wcześniej była zastępcą. Jest inicjatorką i organizatorem wielu akcji mobilizujących seniorów do wyjścia z domów m.in.: gimnastyki, tenisa, Nordic Walkingu, brydża, gier planszowych. Z Jej inicjatywy nadano nazwę dla skweru przy ul. Roosevelta – Park Seniora.

 

 

Marcin Ćwirzeń – Wicemistrz Centralnej Europy Spartan Race, zdobywca dwóch złotych medali Spartan Race na dystansie 11 km w Rumunii oraz trzech srebrnych i jednego brązowego medalu Ultra 52 km w Andorze, Słowacji, Czechach i Hiszpanii. Pan Marcin brał udział w wielu zawodach, podczas których reprezentował nie tylko Trzciankę, ale i nasz kraj. Zajął 8. miejsce w Spartan Race 21 km podczas Mistrzostw Świata w USA, 31. miejsce w Mistrzostwach Świata Elite Spartan Race w Grecji, 6. miejsce w Runmageddon 100 km Sahara oraz 2. miejsce w Runmageddon 100 km w Górach Kaukaz.

Prócz tego jest dwukrotnym półfinalistą polskiej edycji popularnego programu telewizyjnego Ninja Warrior oraz zajął drugie miejsce podczas zawodów jednostek specjalnych Grom Challenge 25 km.

Organizator licznych biegów w Trzciance i regionie, spartakiad przedszkolaków oraz wielu eventów sportowych. Twórca Wolf Box i Wolf Team Trzcianka. Sportowiec i działacz, zrzeszający wokół siebie lokalną społeczność, zachęcający do aktywności fizycznej.

 

 

Orkiestra Dęta Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance – jej historia rozpoczęła się w 1949 roku i trwa do dziś. Do 1996 roku występowała pod szyldem Pilskich Fabryk Mebli, a od 1997 roku weszła w struktury Trzcianeckiego Domu Kultury. Przez wszystkie lata istnienia muzycy trzcianeckiej orkiestry uświetniali ważne uroczystości odbywające się w naszym mieście i regionie. Orkiestra Dęta była i jest muzyczną wizytówką Trzcianki. Wykonuje szeroki repertuar, od utworów patriotycznych i religijnych, po muzykę filmową i rozrywkową. Orkiestra od początku swojego istnienia uczestniczy w przeglądach orkiestr dętych organizowanych przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddziału Nadnoteckiego, rozsławiając przy tym naszą gminę. Orkiestra pełni również ważną funkcję profilaktyczną i edukacyjną, rozbudza w młodych ludziach zainteresowanie i pasję do gry na instrumentach dętych, łączy pokolenia, zacieśnia przy tym więzy międzyludzkie.

 

 

 

na zdjęciu zdobywcy sarenek 2023