Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Laureaci konkursu „Aktywni dla klimatu – Aktywna podróż do szkoły”28 czerwca 2022

laureaci konkursu aktywna odróż do szkoły burmistrzem w sali sesyjnej

 

 

 

W piątek, 24 czerwca br. w Urzędzie Miejskim Trzcianki, Krzysztof W. Jaworski wręczył nagrody zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu „Aktywni dla klimatu – Aktywna podróż do szkoły”. Konkurs trwał od 16 maja do 15 czerwca 2022 r. i polegał na aktywnych podróżach do szkoły pojazdami drogowymi napędzanymi siłą mięśni, czyli rowerem, na rolkach, deskorolce czy hulajnogą. Rejestracja aktywności uczniów była odnotowywana w dzienniku rowerowym przez szkolnego koordynatora konkursu, poprzez postanowienie pieczątki w odpowiedniej rubryce. O kolejności w konkursie decydowała liczba zebranych pieczątek.

 

 

Z każdej zgłoszonej szkoły wygrał jeden uczeń, który otrzymał główną nagrodę, którą jest plecak solarny z panelem fotowoltaicznym, pozwalający na ładowanie sprzętu elektronicznego. Uczniowie, którzy w szkołach uplasowali się na drugim i trzecim miejscu otrzymali pakiety gadżetów rowerowych. Ze względu na dużą frekwencję i zaangażowanie uczniów, rozdano aż 45 pakietów.

 

 

Tegorocznymi zwycięzcami konkursu „Aktywni dla klimatu – Aktywna podróż do szkoły” zostali:

 

 

  • Iga Bytyń ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzciance
  • Aleksander Kosowski ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance
  • Marysia Jaworska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzciance
  • Aleksander Ratajczak z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
  • Karina Sokołowska ze Szkoły Podstawowej w Białej
  • Oskar Kasperek ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy
  • Stanisław Białostocki ze Szkoły Podstawowej w Przyłękach
  • Patrycja Strzelecka ze Szkoły Podstawowej w Rychliku
  • Aleksander Olczak ze Szkoły Podstawowej w Siedlisku

 

 

 

Podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat wagi decyzji dotyczących sposobu przemieszczania się w kontekście ochrony klimatu jest bardzo istotne. Dostrzegając jednak aktywność fizyczną uczniów i ich zaangażowanie w tegoroczną edycję konkursu, cieszymy się, że Trzcianecka młodzież interesuje się ochroną klimatu i tak aktywnie bierze udział w inicjatywach proekologicznych i prosportowych.

 

 

Dziękujemy za udział w akcji :)

 

 

Galeria zdjęć na fanpage’u Miasto i Gmina Trzcianka :