Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Łatwiej zanocujesz na dziko w Lasach Państwowych14 maja 2021

Nadleśnictwo Trzcianka wyznaczyło specjalny obszar leśny o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji mBDL [link] (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z regulaminem korzystania z obszaru (załącznik poniżej).

 

Na terenie lasu oraz 100 metrów od lasu obowiązuje zakaz używania otwartego ognia w tym: kuchenek gazowych, grilli oraz rozpalania ognisk.

 

Miejsca udostępnione do palenia ognisk jest na granicy obszaru tj. na placu wiejskim w Rychliku.

Zapoznaj się mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [link] .Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

 

Na obszarze mogą być prowadzone prace gospodarcze. Zakaz wstępu oznaczają żółte tablice ostrzegawcze ustawione w terenie, na drogach i szlakach w rejonie prac.

 

Jesień i zima to okres polowań zbiorowych. Prosimy o zapoznanie się z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar w którym się odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu – ustawione są tablice „Uwaga polowanie”. Polowania indywidualne mogą odbywać się cały rok bez konieczności oznakowania terenu.

 

Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz uzyskać zgodę nadleśnictwa,  Prośbę wyślij na adres trzcianka@pila.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.

 

Podaj następujące dane:

  • imię i nazwisko zgłaszającego,
  • telefon kontaktowy,
  • mail kontaktowy,
  • liczbę nocy (daty),
  • liczbę osób,

 

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Marta Drzewiecka marta.drzewiecka2@pila.lasy.gov.pl tel. 660 797 420

"Zanocuj w lesie - Nadleśnictwo Trzcianka" - mapa

Źródło artykułu: strona internetowa Nadleśnictwa Trzcianka.

Tekst i opracowanie: Marta Drzewiecka.