Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Lato w Trzciance21 lipca 2022

Do Trzcianki zawitały palące słońce i upały. Czemu tu się dziwić, skoro mamy wakacje? Wysokie temperatury jednak nam doskwierają, a beton miasta dodatkowo potęguje poczucie ciepła.

 

Całe szczęście nasza Trzcianka jest zielonym miastem i znajdziemy w niej wiele miejsc, w których możemy doznać choć odrobiny ukojenia w tak ciepłe dni jak dzisiejszy.
W samym centrum miasta znajdziemy zadrzewiony Park 1 Maja czy Skwer Samorządności, gdzie choć na chwilę możemy przysiąść na ławeczce w cieniu. Podobnie na Placu Pocztowym, gdzie dodatkowo powiew przyjemnej bryzy z fontanny odrobinę nas orzeźwi.

 

Przechodząc przez nasłoneczniony Plac Kościuszki możemy wcisnąć guzik FogFun, który uwolni wodną mgiełkę, która w taki upał może przynieść realne ukojenie.
Obecnie pogoda dopisuje na tyle, byśmy mogli również w pełni korzystać z dobrodziejstwa naszych trzcianeckich jezior Przyjemną alternatywą dla tych, którzy nie przepadają za wodnymi atrakcjami będzie choćby spacer Ścieżką nad Bukówką, w przyjemnym leśnym chłodzie.

 

Jest lato i korzystajmy ze słonecznej pogody, ale pamiętajmy by dbać o siebie i swoje czworonogi. Nawadniajcie się i chrońcie przed nadmiernym nagrzaniem ciała.

 

A jeśli macie pomysł jaką jeszcze możemy wprowadzić w Trzciance infrastrukturę, by żyło się nam przyjemniej, przypominamy, że już w sierpniu rusza Budżet Obywatelski 2023. Zbierajcie pomysły i zgłaszajcie je na formularzach, które już wkrótce będą dostępne TUTAJoraz stacjonarnie do pobrania w Urzędzie Miejskim.