Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Kulturalno-imprezowe pożegnanie wakacji!27 sierpnia 2021

Trzcianka żegna wakacje z przytupem. Od piątku do niedzieli przygotowaliśmy dla Was różnorodne wydarzenia. Zaczynamy od kulturalnego piątku z BPiCK, następnie w sobotę „Wspominamy Was” z Muzeum Ziemi Nadnoteckiej, aby imprezowo zakończyć niedzielnym Pożegnaniem Wakacji!

 

Harmonogram wydarzeń:

 

Piątek 27 sierpnia w Centrum Integracji Społecznej

 

 • 17:00 – KONCERT TRZECH TENORÓW

 

Bartosz Kuczyk, Mariusz Ruta i Mirosław Niewiadomski.

1990 rok, Termy Karakalli w Rzymie. Na estradzie stanęło trzech najwybitniejszych tenorów tamtych czasów: Luciano Pavarotti, Plácido Domingo i José Carreras.

Świat oszalał. Odtąd tenorzy znani z tego, że lubią ze sobą rywalizować, zaczęli tworzyć tercety. Zamiast rywalizacji proponują wspólna zabawę. Podczas tego pamiętnego koncertu ustalił się niemalże kanon koncertu: oprócz największych tenorowych partii operowych i operetkowych obowiązkowo muszą się pojawić pieśni neapolitańskie, które pozwolą w pełni oczarować głosem publiczność.

Koncert trzech tenorów to nie tylko piękna muzyka i śpiew. To także wielkie show, w którym dominuje humor i zabawa, to gra konwencją, która otacza artystów śpiewających tym rodzajem głosu.

 

Ilość miejsc ograniczona, darmowe wejściówki na wydarzenia do odbioru w BPiCK, ul. Sikorskiego 22.

 

 • 19:00 – Trio TAKLAMAKAN – koncert TANGONALIA

 

Tango tańczyć będzie para: Stanisław Kubacki i Amelia Brodziak.

TAKLAMAKAN to zespół niezwykły – powstał w czerwcu 1998 roku. Tworzą go muzycy grający na klasycznych instrumentach – wszyscy są absolwentami poznańskiej Akademii Muzycznej – a jednak ich muzyki w żaden sposób nie można określić mianem „klasycznej”.

Jan Romanowski – skrzypce, Andrzej Trzeciak – wiolonczela, Michał Karasiewicz – fortepian.

Chociaż bliski jest im folkowy rodzaj ekspresji, nie są także kapelą folkową. To co grają można określić jako „folkowy nurt muzyki klasycznej”.

Wśród muzycznych fascynacji zespołu znajdują „połamane” rytmicznie tańce bałkańskie, żywiołowe, a niekiedy nostalgiczne, melodie klezmerskie oraz zadziorne tanga – nie tylko argentyńskie. Szczególną estymą Trio darzy twórczość Astora Piazzolli.

Ilość miejsc ograniczona, darmowe wejściówki na wydarzenia do odbioru w BPiCK, ul. Sikorskiego 22.

 

Sobota 28 sierpnia – Plac Targowy w Trzciance

 

 • 20:30 – koncert „Wspominamy Was”

 

Miejsce koncertu nie jest przypadkowe. Jeszcze do 1938 roku znajdowała się tam synagoga. Sobotni koncert będzie uhonorowaniem pamięci o żydowskiej społeczności i nieistniejącej już bożnicy. Myślą przewodnią wydarzenia jest uczczenie żydowskiej historii wtopionej w ulice Trzcianki, wspomnienie wielu pokoleń polskich Żydów i opowieść o ludziach, którzy niegdyś byli częścią naszego miasta.

 

Na koncert zaprasza dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka w Trzciance.

 

W razie niepogody koncert odbędzie się w siedzibie Muzeum.

 

Niedziela 29 sierpnia – Park 1 Maja

 

 • 17:00 – Pożegnanie Wakacji

 

Jak pożegnanie wakacji, to tylko z BPiCK, no i oczywiście „z przytupem”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek!

29.08.2021r. – Park I Maja – startujemy o 17:00

Atrakcji czeka wiele:

 • strefa animacji dla dzieci
 • strefa gastronomiczna
 • animacje cyrkowe
 • plener artystyczny: Moje wspomnienia z wakacji
 • gry planszowe XXL
 • bańki mydlane
 • mikrofon dla każdego – prezentacja dzieci,

O godz. 20.00 koncert niesamowitego zespołu WAKACYJNI.

Na koniec coś „dla oka” – o godz. 21.30 pokaz ognia z elementami pirotechnicznymi – Będzie się działo.

W godzinach od 17:00 do 20:00 dostępny będzie Szczepieniobus.