Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Kulinarne opowieści17 października 2022

Kulinarne Opowieści w ramach Trzcianeckich Dni Profilaktyki za nami. W sobotę, 15 października br., w Centrum Integracji Społecznej odbyły się warsztaty oraz prelekcje na temat zdrowego stylu życia oraz naszych relacji z jedzeniem.

 

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej na temat zdrowego żywienia od pani Dr Hanna Stolińska oraz wspólnie wykonać, a następnie skosztować pysznych i zdrowych koktajli.
O godzinie 12.00 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu kulinarnego „Moja zdrowa przekąska” oraz rozdanie nagród finalistom. Następnie w dużej sali CIS można było posłuchać wykładu na temat tego, jak ważne jest zdrowe żywienie i jaki wpływ ma ono na nasze zdrowie. Jednocześnie w galerii odbyły się niezwykle interesujące warsztaty fotograficzne z wykorzystaniem gotowych kompozycji kulinarnych prowadzone przez Maię Sobczak (qmam kasze).

W godzinach popołudniowych podczas prelekcji z Panią Maią Sobczak i spotkania połączonego z praktyką jogi, prowadzonego przez panią Magdalenę Wachowiak, uczestnicy dowiedzieli się więcej o holistycznym podejściu do tematu żywienia oraz wpływu jedzenia na nasze zdrowie i relacje z innymi.
Kolejnym wydarzeniem w ramach Trzcianeckich Dni Profilaktyki orgaznizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzciance będą wykłady dla uczniów szkół podstawowych z dr Erykiem Matuszkiewiczem pt.: „Alkohol, środki psychoaktywne i odurzające – dlaczego są niebezpieczne?”. Spotkanie odbędzie się w trzcianeckiej Hali Sportowo-Widowiskowej w dniu 18 października 2022 r. w godz. 11.00 – 13.30.

 

 

Na zdjęciu widać dwie kobiety, przygotowujące jedzenie