Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa26 lutego 2021

Komisariat Policji w Trzciance, w ramach prowadzonych działań, przypomina że Policja dysponuje takimi narzędziami jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacją mobilną „Moja Komenda”.

 

Mapy zagrożeń są istotnym elementem zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Zadaniem KMZB jest poprawa bezpieczeństwa w miejscach wyznaczonych przez społeczeństwo. Polega ona na anonimowym wskazaniu przez mieszkańców miejsc zagrożonych w swojej okolicy poprzez interaktywną stronę internetową.

 

Aplikacja mobilna „Moja Komenda” została przygotowana w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, opiekującego się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

 

Jednocześnie informujemy, że w ramach współpracy, w razie potrzeby, dzielnicowi zobowiązują się do podjęcia działań związanych ze wskazanymi obszarami bezpieczeństwa, zgodnie z założeniami realizowanych programów profilaktycznych – działania prowadzone będą z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z panującą pandemią.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa