Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej
  • Strona główna
  • >
  • Aktualności
  • >
  • Konsultacje społeczne - Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piły

Konsultacje społeczne - Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piły18 listopada 2022

Dobiegły końca konsultacje społeczne projektu dokumentu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piły, w których udział wzięli przedstawiciele trzcianeckiego samorządu.

 

W dniu 7 listopada 2022 r. w Hotelu Gromada w Pile odbyło się otwarte spotkanie dla interesariuszy gmin objętych ZIT MOF Piły, kończące proces konsultacji społecznych. Uczestniczyli w nim samorządowcy, przedstawiciele biznesu, organizacji społecznych oraz mieszkańcy. Spotkanie poprowadzili konsultanci z firmy LPW sp. z o.o. z Katowic odpowiedzialni za sporządzenie Strategii, którzy przedstawili zarys dokumentu, przedsięwzięcia zgłoszone przez gminy, a także podsumowali proces konsultowania dokumentu.

 

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piły będzie pełnić rolę dokumentu umożliwiającego realizację wspólnych zadań w ramach porozumienia międzygminnego, pozwoli na zacieśnianie współpracy między jednostkami samorządów terytorialnych. Umożliwi też formalny dostęp do środków zewnętrznych na finansowanie realizacji przedsięwzięć samorządowych.

 

Konsultacje społeczne projektu Strategii ZIT MOF Piły prowadzone były od 26 października do 7 listopada br. Każdy zainteresowany mógł zgłaszać w tym czasie swoje uwagi, opinie i propozycje do projektu dokumentu na formularzu, który dostępny był online na stronach www i w mediach społecznościowych wszystkich jedenastu gmin członkowskich ZIT MOF Piły. Zgłoszone uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane w pracach nad ostateczną wersją dokumentu.

 

 

zdjęcia i tekst Urząd Miasta Piły