Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Konferencja – stop partyjnym podziałom środków unijnych23 lutego 2021

W poniedziałek, 22 lutego br., przed budynkiem Centrum Integracji Społecznej na Placu Pocztowym w Trzciance odbyła się konferencja posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marii Małgorzaty Janyski oraz burmistrza Trzcianki Krzysztofa W. Jaworskiego.

 

Podczas spotkania z mediami, wyrażono zaniepokojenie proponowanym poziomem alokacji środków na realizację projektów w ramach Wojewódzkiego Regionalnego Operacyjnego dla Województwa Wielkopolskiego. Jak w swoim liście do Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, wskazało Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, MFiPR w perspektywie 2021-2027 dla Wielkopolski zaproponowało kwotę zaledwie w wysokości 1,07 mld euro, co stanowi aż po 56 proc. mniej niż w okresie 2014-2020.

 

W trakcie konferencji podkreślono, że podział pieniędzy unijnych przez rząd powinien być jasny i sprawiedliwy, a nie partyjny, natomiast do Wielkopolski powinno trafić 2,2 mld euro, które w znacznym stopniu przyczynią się do rozwoju naszego województwa.”